O Grupie Aurobindo

Aurovitas Pharma Polska jest integralną częścią Grupy AUROBINDO PHARMA.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że podczas ostatnich międzynarodowych targów farmaceutycznych CPHI 2019 we Frakfurcie, gdzie spotyka się cała branża farmaceutyczna nie tylko o zasięgu europejskim, ale i światowym nasza firma została nagrodzona podczas głównej Gali Global Generics & Biosimilars Awards dwoma bardzo cennymi nagrodami:

 • Company of the Year 2019
 • Acquisition of the Year 2019

Tak prestiżowe osiągnięcie pozwoli Grupie Aurobindo na budowanie wizerunku profesjonalnej firmy farmaceutycznej na światowym rynku. Dziękujemy za przyznane nagrody i za obecność podczas targów na naszym stoisku firmowym.

Życzymy wszystkim pracownikom zadowolenia z pracy, a naszym pacjentom dużo zdrowia!

Zespół Aurovitas Pharma Polska.


Aurovitas - Nagroda Bio


Misja i wizja

Misją Aurobindo jest uzyskanie pozycji wiodącego producenta produktów farmaceutycznych poprzez nieustanne ulepszanie, rozwijanie i produkowanie szerokiej gamy produktów odpowiadających najwyższym standardom jakości.

“Osiągnięcie wysokiej pozycji na liście TOP10 wśród firm wytwarzających leki generyczne do 2020.”


Działalność firmy

Firma została założona w 1986 przez P.V. Ramprasad Reddy, K. Nityananda Reddy oraz wysoko wyspecjalizowaną grupę specjalistów w dziedzinie farmacji. Pierwsze działania rozpoczęliśmy w latach 1988-89 mając do dyspozycji wówczas tylko jeden zakład produkcyjny półsyntetycznych penicylin w Pondicherry.

Działalność Aurobindo Pharma rozpoczęła się w 1992 roku, a debiut na giełdzie papierów wartościowych odbył się w Indiach w 1995 r. Oprócz wiodącej pozycji na rynku półsyntetycznych penicylin, Aurobindo Pharma zaznacza swoją obecność również w kluczowych segmentach terapeutycznych takich jak: neurologia i psychiatria, kardiologia, leczenie antyretrowirusowe, diabetologia, gastroenterologia i antybiotykoterapia.

Dzięki niskim kosztom produkcyjnym oraz grupie stałych partnerów biznesowych, firmie udało się znaleźć w wąskim gronie producentów wysokospecjalistycznych produktów generycznych. Obecnie, dzięki stałemu rozwojowi, staliśmy się producentem wytwarzającym aktywne substancje czynne oraz leki generyczne. Nasza działalność skupia się na działach R&D oraz obszernym portfolio produktów wytwarzanych w zakładach na całym świecie.

Działalność firmy podzielona jest na segmenty i skupiona jest na doświadczonym Zespole odpowiedzialnym za kluczone rynki zagraniczne. Dzięki dużym nakładom produkcyjnym skupionym na API, obszernemu portfolio produktów oraz stałych partnerach biznesowych, w latach 2017-18 Aurobindo osiągnęło przychód w wysokości 2.6 miliarda USD. 11 zakładów produkcyjnych dla API I produktów pośrednich oraz 15 dla pozostałych produktów (10 w Indiach, 3 w USA, 1 w Brazylii i 1 w Portugalii) stworzone zostało z myślą o potrzebach zarówno rynków rozwiniętych, jak i nowych.

Grupa Aurobindo Pharma znajduje się w TOP 2 firm farmaceutycznych na rynku indyjskim z największym skonsolidowanym przychodem. Aurobindo eksportuje swoje produkty do ponad 150 krajów na całym świecie, przy czym 90% dochodów pochodzi z dystrybucji międzynarodowej.

Naszymi klientami są najwyższej klasy międzynarodowe przedsiębiorstwa, a jakość naszych produktów potwierdziły takie instytucje jak: USFDA, EU GMP, UK MHRA, MCC (RPA), Health Canada, WHO oraz ANVISA (Brazylia). Jako firma korzystamy z doświadczonego Zespołu R&D w zakresie szybkiego składania patentów, DMFs, ANDAs i dokumentacji rejestracyjnej na całym świecie. Aurobindo Pharma to jeden z największych producentów leków w Indiach.


Rozwój firmy

 • Innowacyjność w zakresie procesów technologicznych
 • Niskie koszty produkcji
 • Obszerne portfolio produktów
 • Wiodąca pozycja w zakresie produkcji antybiotyków
 • Największe portfolio generycznych leków antyretrowirusowych

Mocne strony

 • Obszerne portfolio produktów i globalny sukces
 • Doskonałość operacyjna
 • Szybkość działania
 • Skupienie na pacjencie